Wycieczki tematyczne

Firma "Inranspol" oferuje szereg wycieczek  tematycznych na festiwale, karnawały i imprezy.

Karnawał.

Oferujemy wycieczki do europejskich karnawałów: Włoszech, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Czechach.

Oferujemy wycieczki z przejazdem kolejowym bądź podróż samolotem, od 9 do 16 dni.

Karnawał w Kolonii

"Każdy żartuje jak chce". Tak mówią o sobie mieszkańcy Kolonii przed najbardziej znaczącym, hałaśliwym wydarzeniem w Niemczech – karnawałem w Kolonii, który zgodnie z tradycją, odbywa się co roku w lutym, razem z nieśmiałymi płatkami śniegu i kroplami deszczu, które tracą swoją naturalną siłę w wielkiej karnawałowej procesji,  która przypomina nieskończone święto wielkiego cyrku! W lutym mieszkańcy rozstają się ze swoim zwykłym wyglądem, przemieniają się w błaznów, kosmate czarownice i diabliki, żaby, czy niezgrabne niedźwiedzie. Do parady mieszkańcy przygotowują się dużo wcześniej, starannie dobierając stroje w najbardziej prestiżowych sklepach. Wielu woli szyć stroje własnoręcznie, żeby pochwalić się "sztuką" wśród przyjaciół i znajomych.

Karnawał w Monachium

Monachium  to centrum kultury, nauki i polityki, które w  czasie karnawału zamienia się w miejsce rozrywki i żartów. Wino i zabawa - czy może być lepiej?! Tydzień karnawałowy rozpoczyna się od  nabożeństwa w czwartek rano (Weiberfastnacht) – które trwa do  godziny 12   - i kończy się o we środę po południu. Początek karnawału (Weiberfastnacht) świętują tylko kobiety. Przebierają się za czarownice, sprzedawczynie z jarmarku, wiedźmy. Mężczyźni wchodząc w tym dniu do restauracji  ryzykują tym, że wyjdą z niej bez ubrania – w taki sposób mogą żartować bawiące się kobiety. Za główne wydarzenie festiwalu jest uważany Rosenmontag (w tłumaczeniu - szalony wspaniały poniedziałek) – procesja karnawałowa. To wszystko przypomina demonstrację: centrum zamyka się dla ruchu samochodów i przez kilka godzin ulicami miasta idą albo jadą udekorowanymi samochodami wystrojone klauny, księżniczki, królowie, baronowie, różnego rodzaju orkiestry, dziewczyny, bez względu na pogodę są ubrane w krótkie sukienki karnawałowe. Wszyscy śpiewają, krzyczą, rzucają do tłumu confetti, rozdają kubki z piwem i winem. Procesja kończy się w jednej z dużych dzielnic miasta powitaniem uczestników i koncertem.

Karnawał w Bazylei

Karnawał w Bazylei (Basler Fasnacht) z maskami i świątecznymi procesjami ma dawne tradycje i jest największym festiwalem tego typu w całej Szwajcarii. Fasnacht jest integralną częścią kultury regionu Bazylei i pozwala lepiej poznać charakter jego mieszkańców. Karnawał w Bazylei – to wyjątkowe wydarzenie łączące zabawę ze złowrogimi obrazami Tańca śmierci. Ale nie oczekujcie zobaczyć tutaj średniowiecznej procesji z pochodniami. Bazylejski Fasnacht nie zapomina o tradycjach ale czerpie z historii aktualnych problemów dnia dzisiejszego. Nie należy spodziewać się spontanicznych  tańców na ulicach i imprez suto zaprawianych alkoholem, karnawał podlega ścisłych przepisom i prawdziwej szwajcarskiej dyscyplinie.

Karnawał w Lucernie

Karnawał w Lucernie odbywa się od XV wieku. Miejscowi nazywają go jednym z najstarszych w Europie. Czy tak jest czy nie trudno powiedzieć, jedno jest pewne: dla Lucern Karnawał –jest to najważniejsza impreza! Karnawał w Lucernie trwa przez tydzień.

 

Karnawał w Wenecji

Jeden z najstarszych festiwali w Europie.

Każdego roku ponad pół miliona turystów przyjeżdża do Wenecji na Karnawał po to, żeby wziąć udział w imprezie.

Impreza odbywa się od 1094, trwa dokładnie 10 dni na przełomie lutego i marca przed Wielkim Postem. Od dłuższego czasu kostiumy karnawałowe były reprezentowane przez kilka wariantów prostych czarnych płaszczy i masek z długim nosem, ale dzięki Giacomo Casanovie z XVIII zakres demonstrowanych kostiumów znacznie się rozszerzył.

Karnawał w Wenecji otwiera weneckie widowisko z przed wielu lat - Festa delle Marie, święto poświęcone wyzwoleniu weneckich dziewcząt uprowadzonych przez piratów z Istrii. Na placu Świętego Marka odbywają się przedstawienia "Komedii dell'Arte" z udziałem znanych na całym świecie bohaterów: Arlekina, Pierrota, Pantalone i Columbiny. Następnie publiczność jest bombardowana przez tony konfetti. Dopiero po tym zaczyna się procesja.  Ulice miasta i place są przekształcone w sale koncertowe, wszędzie odbywają się pokazy  fajerwerków, a na starożytnych placach przedstawione są maskarady.

Karnawał w Viareggio

Odbywa się corocznie od 1873 roku – w tym roku zamożni mieszkańcy miasta po raz pierwszy zdecydował się na barwną paradę z kwiatami i uroczystościami. Kilku mieszkańców Viareggio, by zaprotestować przeciwko wysokim podatkom postanowiło tego dnia wyjść na ulicę w maskach. Pierwszym zwycięzcą parady w 1883 roku stała się platformą "I Quattro Mori" - "Czterech Maurów", która jest dokładna reprodukcją tytułowej statuy w Livorno. "Twarzą" karnawału jest klaun Burlamacco, stworzony w 1931 roku przez artystę Uberto Bonetti - jego postać przez cały rok można zobaczyć na miejskiej promenadzie Lungomare.

Święto cytryny w Mentonie

Festiwal Cytryny w Mentonie (Menton Lemon Festival) na francuskiej Riwierze - święto, które przyciąga setki tysięcy zwiedzających. Odbywa się co roku pod koniec lutego i na początku marca i trwa ponad dwa tygodnie.

Menton ozdabia się niesamowitymi figurkami z cytryny, pomarańczy i grejpfruta. Tutaj  na kilka dni pojawiają się pomarańczowe pałace , bohaterowie bajek z cytryny i ogromne drzewa jadalne!

Karnawał w Nicei

Karnawał w Nicei - najpiękniejsza i najbardziej hałaśliwa impreza na Lazurowym Wybrzeżu, która odbywa się w Nicei  w drugiej połowie lutego. Karnawał w Nicei to wydarzenie wspaniałe i uroczyste ale do którego każdy może podejść z  dystansem. I ta granica w Nicei jest bardzo wyczuwalna. Oczywiście, każdy może zostać obsypany konfetti. Lub na uszy mogą nawinąć prawdziwy makaron (z aerozolu), który natychmiast gęstnieje i może zostać łatwo usunięty bowiem nie pozostawia żadnych śladów na twarzy i ubraniu.

Karnawał w Pradze

W okresie od 20 lutego do 4 marca Czesi organizują niepowtarzalny Boheński karnawał! Praga naprawdę zmienia się na te dni. Stolica Czech i bez tego jest bardzo ładna - wspaniałe wieże, tajemnicze uliczki tworzą ten magiczny klimat ale podczas Boheńskiego karnawału, staje się naprawdę cudowna! Ulicami jadą ogromne malowane wózki, w których dumnie siedzą różne alegoryczne figury a na placach są rozmieszczone teatry uliczne, które bawią swoich gości zabawnymi występami. To niesamowite wydarzenie kończy się wielkim nocnym karnawałem, w którym udział biorą wszyscy chętni. To teatralne i nawet trochę szalone życie pochłania wszystko wokół, poczucie świątecznej atmosfery króluje  wśród mieszkańców czeskiej stolicy i pośród turystów.

Święto wina młodego Beaujolais Nouveau

Firma "Intranspol" oferuje wycieczki na święto wina młodego Beaujolais w miasteczku Bozo połączone z wizytami w innych miastach i regionach winnych Francji.

Oferujemy wycieczki pociągiem i samolotem.

Co trzeci czwartek listopada we Francji świętują zbiory tegorocznego młodego wina. Obecnie Beaujolais Nouveau jest obchodzony na całym świecie, zwłaszcza miłośnicy wina czekają, żeby delektować się smakiem jeszcze niedojrzałego wina. A winiarze nieźle na tym zarabiają. Beaujolais nouveau (z francuskiego Beaujolais nouveau) – młode francuskie wino z winogron gatunku gamay z prowincji Burgundii, na jego cześć odbywa się tytułowa impreza. Według prawa francuskiego, ten dzień jest obchodzony w trzeci czwartek listopada. W 2013 roku festiwal Beaujolais odbędzie się 21 listopada. Obchody zaczynają się dokładnie o godzinie 12 w nocy zaczyna się od słów «Le Beaujolais Nouveau est arrive!» - Beaujolais Nouveau  przybyło!

Wino jest dostępne natychmiast po zakończeniu procesu fermentacji, czyli zaledwie sześć tygodni po zbiorach. Eksperci nazywają święto sprytnym chwytem marketingowym, ponieważ z gatunku winogron gamay nie można uzyskać wina, które można byłoby długotrwale przechowywać. Ale Francuzi zdołali obrócić tę wadę w zaletę swego wina.

Wycieczki w okresie Adwentu lub - Wigilii.

Bożonarodzeniowy grudzień - okres oczekiwania na cudowne Święto. Czas oczekiwania Bożego Narodzenia w Europie to 3 ostatnie tygodnie roku, zaczynając od ostatniej niedzieli listopada. Adwent czyli czas przed świętami Bożego Narodzenia, to bożonarodzeniowe targi i jarmarki, karuzele, kolorowe światła, pierniki, ciasteczka z cynamonem.

Firma "Intranspol" zaprasza Państwa  aby świętować cud Bożego Narodzenia razem z mieszkańcami Niemiec, Francji, Włoch, Czech i Austrii.

Oferujemy wycieczki od 6 do 14 dni, pociągiem/ oraz samolotem.

INTRANSPOL SPOLKA Z O. O.

Address: 02-201 Warszawa,
ul. Opaczewska 69/18

Phone: 22 668 76 83

Fax: 22 668 65 68

E-mail: intranspol@gmail.com; intranspol.scand@gmail.com

Kurs waluty

«
NBP
2024-05-24
USD
3.9376
-0.05%
EUR
4.2624
-0.18%
NBP
2024-05-23
USD
3.9394
0.38%
EUR
4.2699
0.29%
NBP
2024-05-22
USD
3.9243
0.17%
EUR
4.2575
0.01%
NBP
2024-05-21
USD
3.9175
0.07%
EUR
4.2572
-0.01%
NBP
2024-05-20
USD
3.9149
-0.54%
EUR
4.2575
-0.26%
 
© Intranspol 2018